Vēsture

Uzņēmuma vēsture

SIA INTRAC Latvija - uzņēmums, kas līdz 2005.gada sākumam bija iepriekš zināms Latvijā ar nosaukumu MTC ir INTRAC grupas uzņēmums. Uzņēmums dibināts Saldū 1994.gada 14.novembrī kā Timberjack mežtehnikas oficiālais pārstāvis Latvijā. Par jaunā uzņēmuma bāzes vietu tika izvēlētas bijušās Saldus lauktehnikas mehanizācijas darbnīcas, kuras SIA “Silva” privatizācijas procesa gaitā bija ieguvusi no Saldus lauktehnikas. MTC sākotnējās darbības mērķis bija SIA “SILVA” piederošās mežtehnikas apkalpošana. Tajā laikā Saldū bija pietiekoši plašas servisa telpas, lai varētu sekmīgi veikt servisa darbus. 1995.gada rudenī uzņēmuma vadība savu galveno darbību pārcēla uz Ogri, kas no Latvijas pilsētām vēsturiski uzskatāma par mežizstrādes centru, bet Saldū tika izveidota filiāle. Ogrē MTC uzsāka darbu 400 kvadrātmetru plašā birojā, atsevišķā rezerves daļu angārā un trijos servisa boksos. Šajās telpās, kuras īrējām no Ogres Ceļu rajona, tika veikti lieli kapitālieguldījumu to remontā un labiekārtošanā. Tajā laikā bez Timberjack mežizstrādes tehnikas, mēs Latvijas klientiem sākām piedāvāt arī firmas Husqvarna produkciju. Ar tās iespējām un kvalitātes garantiju centāmies iepazīstināt dažādos semināros un paraugdemonstrējumos.

Desmit gadu laikā uzņēmums aizvien attīstījās un nostiprinājās. 2OO4. gadā sasniedzot 11 milj. latu lielu apgrozījumu. Veiksmīgi attīstījušās filiāles. Arī vienā no lielākajām pilsētām Latgalē - Rēzeknē. 2003.gada jūnijā tika atklāta Valmieras filiāle. Atklāšanā piedaloties pilsētas vadībai ceļu pie mums bija mērojuši arī mūsu klienti, tieši kuru ērtībai un vajadzībai tapis šis birojs, tirdzniecības un servisa centrs. Uz filiāles atklāšanas brīdi MTC jau bija izveidojies plašs un stabils Vidzemes reģiona klientu loks. Veiksmīgi uzsākuši darbu meža tehnikas sarūpē, 1998.gada janvārī, mainoties Husquarna rūpnīcas politikai mēs mainījām mūsu darbības profilu uzsākot papildus mežtehnikai arī būvtehnikas un iekrāvējtehnikas tirdzniecību un pēcpārdošanas apkalpošanu. Par būvtehnikas piegādātājiem izvēloties tehnikas līderus CASE un iekrāvējtehnikā pasaulē zināmo Kalmar ražotājkompāniju. Līdz ar to noslēdzās mūsu firmas stratēģijas maiņa. No tā brīža mēs kļuvām par mežizstrādes, būvtehnikas un pacēlājtehnikas tirdzniecības un servisa centru. Jaunā struktūra bija efektīva, tās lielākais ieguvums bija vienots serviss visām trijām mašīnu nozarēm, kas sekmīgi darbojas arī šodien.

2004.gada pavasarī no bijušās mājvietas Ogrē, uzņēmuma centrālais birojs pārcēlās uz jaunuzcelto klientu un apkalpošanas centru Rīgā, Maskavas ielā 458. Jaunā klientu apkalpošanas centra ēkas kopējā platība ir 3000 m2, centra būvniecībā ir ieguldīts vairāk kā viens miljons latu. Tas ir labākais tehnikas tirdzniecības un servisa centrs Baltijā un viens no labākajiem Eiropā. 2004.gada sākumā tika pieņemts lēmums par uzņēmuma nosaukuma MTC maiņu, kā pamatā bija ideja par vienota nosaukuma izveidošanu visiem Thomesto grupas uzņēmumiem Baltijā. Jaunā grupas nosaukuma un logo izveide bija ilgs un radošs process, kas notika sadarbībā ar Kanādas-Baltijas brendinga firmu "Ticon", tika analizēti dažādi nosaukumu varianti un apkopotas klientu un darbinieku atsauksmes par piedāvātajiem variantiem, kā rezultātā tika pieņemts INTRAC kā jaunais grupas korporatīvais nosaukums. Nosaukums INTRAC tika izvēlēts tādēļ, ka tas ir īss, viegli izrunājams un rada asociācijas ar traktortehniku.

Uzņēmuma īpašnieki

No uzņēmuma dibināšanas brīža līdz 2002. gadam INTRAC (iepriekš – Thomesto Machine Agencie ASB) grupa ietilpa Somijas tirdzniecības koncernā Thomesto Oy. 2002. gadā uzņēmuma vadība kopā ar Baltic Investment Fund izpirka visas uzņēmuma akcijas. Uzņēmums nodarbojas ar smagās mašīnbūves iekārtu tirdzniecību Baltijas valstīs kopš 20. gs. 70. gadiem. 1994. gadā Baltijas valstīs tika nodibināti koncerna meitas uzņēmumi, lai uzlabotu klientu apkalpošanu un pakalpojumi viņiem būtu pieejami pašiem savā valstī. 1995. gadā tika nodibināts mātes uzņēmums, lai Baltijas valstīs varētu izvērst un koordinēt smagās mašīnbūves iekārtu mārketingu un pārdošanu. INTRAC Group AB (www.intrac.se) centrālais birojs atrodas Stokholmā, un tam ir meitas uzņēmumi visās trijās Baltijas valstīs. No 2023.gada marta INTRAC Group AB īpašnieki ir Baltijas investīciju uzņēmums United Partners (www.unitedpartners.ee).

 

Atpakaļ